1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Latest Dev Blog: Development Blog #1 - A new GTA:N! [April 4th, 2017]

Türkçe/Turkish

Discussion in 'Türkçe/Turkish' started by xpGHq, Dec 23, 2016.

1. OnPlayerExitVehicle

OnPlayerExitVehicle New Member

Forumda 7 türk olmak üzücü doğrusu. Ben daha pawno'yu yeni yeni çözerken neden böyle icatlar çıkarırsınız ki :=D Pc de kaldırmıyor zaten ne yapıcaz bilmiyorum :=P Socialclub'dan banlanmayız dimi ?

2. Inked

Inked Member Language Board Moderator

Yasaklanma durumu olacağını düşünmüyoruz. Herhangi bir ödeme, oyun üzerinden para kazanma durumu olmadığı sürece mod durumları yasal bildiğin üzere. Geliştiği zaman, iyi bir RP geleceği yatıyor bu platformda.

OnPlayerExitVehicle likes this.
  3. TunaTR

TunaTR New Member

Merhaba arkadaşlar,
    Ben SAMP oynuyorum. Artık GTA V'te Roleplay oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum. FiveRP diye bir tane platform çıkmış. Şu an aktif mi? Tüm sistemler yerine oturmuş mu? Eğer aktifse nasıl oynayabilirim? Bunları öğrenmek istiyorum. Bir de Türkler için bu şekilde bir çalışma var mı? Yani yakında GTA V Roleplay'ın Türk sunucularını görebilir miyiz? Durum nasıl ilerliyor? Sizce SAMP gibi yaygın şekilde artık GTA V Multiplayer hayatımıza girer mi? Çalışmalar iyi şekilde mi gidiyor? Bunların cevaplarını merakla bekliyorum. Teşekkürler.

4. Inked

Sorularını bölerek cevaplayayım dilersen.

"FiveRP platformu şuan aktif mi?" - Evet, platform şuan bir çok sunucuyu bünyesinde barındırarak aktif bir şekilde ilerliyor. Ara-ara gelen güncellemeler ile de hem hatalar düzeltiliyor hem de yeni geliştirmeler geliyor.

"Tüm sistemler yerine oturdu mu?" - GTANetwork, henüz yapılanmaya girmiş ve hizmete açılmış bir platform. Bu da yeni anlamına geliyor. Platformun gelişebilmesi için belirli bir süreci doldurması gerekli. Bununla birlikte sıkı bir çalışma ve aynı zamanda aktif hizmet veren sunucuların sağladığı geri dönüşler çok önemli. SAMP gibi olur mu? Şuan için net değil ama şuan ki hali bile SAMP'dan daha fazla imkan sağlıyor.

"Türkler için bu şekilde bir çalışma var mı?" - Türkler, SAMP platformunda bulunduğu gibi yine kendi topluluklarını oluşturma yönünde ilerleme sağlamalılar. Bunun en büyük örneği, şuan FiveRP sunucusuna rakip olarak görülen bir Alman roleplay sunucusunun oluyor oluşu. Oldukça fazla aktif oyuncuya sahip oldukları gibi, yalnızca kendi dillerinde bu hizmeti sunuyorlar. Alman oyuncuları orada mutlu.

"Yakında GTA V üzerinde Türk RP sunucuları görebilir miyiz?" - SAMP üzerinde bir çok sistemin hazırlanmasının sebebi, oyunun kendisinde bir çok fonksiyonun bulunmamasıydı bugüne kadar. GTAV kendi içerisinde bile, birden fazla imkana sahip. En basit örneğini FiveRP üzerinden verecek olursak: FiveRP sadece basit bir kaç meslek sisteminin ve bir kaç RP temel sistemlerinden oluşan bir sunucu. Ciddi bir topluluk üzerinde ilerleme sağlıyorlar ve her gün yeni gelen güncellemelerle birlikte, sunucularını aktif bir şekilde ilerletiyorlar. Oyun üzerinde c# bilginizle programlama yapabiliyorsunuz ve bütün geliştiricilere açık. Eğer bir kaç geliştirici gelir ve belirli projelere imza atmak isterse, elbette sunucu açılabilir.

"GTANetwork, SAMP gibi yaygın bir şekilde hayatımıza girer mi?" - SAMP, orijinal oyunla oynanamayan bir platform. GTANetwork ise, sadece oyunun kendisine sahipseniz erişebildiğiniz bir platform. Günümüzün problemi, her oyuna istediğimiz gibi ulaşamıyor oluşumuz. Bu nedenle Türk oyuncuları arasında, yaygınlaşmayabilir.

"Çalışmalar nasıl gidiyor?" - Bu konu da dürüst olacağım. GTANetwork geliştiricileri, platforma karşı çok ilgili değiller. Tamam, iyi geliştirmeler getiriyor ve platformu ayakta tutmak için çabalıyorlar ama yeterli değil. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen, SAMP üzerine hala bir ilgi ve çalışmanın devam ettiğini düşünürsek, SAMP üzerinde yapılan çalışmaların üç de biri anca burada gerçekleştiriliyor. Burada işin ağır kısmı biraz geliştiricilere kalıyor.

Umarım sorularına cevap aldın ve tatmin oldun. Türk oyuncularını platform üzerinde daha yoğun bir şekilde görmek isterdim ama şuan bir ilgi yok gibi gözüküyor. Bunun en büyük sebebi de, platformun reklamının yapılamaması. Bu da bir süre sonra gerçekleşecektir.

5. Mek

Mek Member

Wiki sayfasında hala çok eksik yerler var, geliştiriciler resmen şuan için platformu salladılar. Mod geliştirmek için, sadece beklemekten başka bir şey yapamıyoruz.

6. Inked

Yeni geliştirilen bir platform için şuan yapabilecek pek fazla bir şey yok maalesef. Ümidimiz SAMP kadar düzenli ve nitelikli bir platform haline gelir.

7. Tufan

Tufan New Member

185.50.69.54:9999

Los santos Türk Roleplay sunucusu yapım aşamasında şuanda server alınmış durumda fakat script yok destek vermek isteyenler varsa eğer ts adresine gelip oradaki arkadaşlarla tanışıp geliştirmede yardımcı olabilirler

Share This Page